Meer dan 1000 klanten

Meer dan 1000 klanten - Fraenck

Wat is het leven toch gek. Begin maart vroegen we ons nog of we aan het eind van de maand de huur konden betalen en of we nog genoeg werk zouden hebben voor ons team. De verkopen (van onze tassencollectie) liepen drastisch terug, van weinig tot geen klanten op sommige dagen.

Bestellingen en workshops werden geannuleerd terwijl de vaste lasten gewoon doorlopen. De donkere wolken leken samen te pakken, net als voor vele andere ondernemers. Een behoorlijke klap , ook voor jou moeten de gevolgen te voelen zijn.

We maakten ons natuurlijk zorgen om de inkomsten maar ook om ons team. Met meerdere slapeloze nachten tot gevolg. Want Fraenck is meer dan alleen een merk dat mooie tassen maakt. We werken samen met een een ontzettend mooi maar kwetsbaar team dat op ons rekent.

Het begin

Begin maart waren we begonnen met uitvoerig onderzoek naar mondkapjes en zagen dat vooral in Azië mondkapjes al veel langer de normaalste zaak ter wereld waren. Hier in Nederland waren de meningen over mondkapjes echter niet positief. Toch zagen we, door alles wat we lazen, dat het onvermijdelijk eraan zat te komen. Dus hebben we alles op alles gezet om het beste mondkapje te ontwikkelen wat de konden bedenken. Een pittige uitdaging om zo snel het roer om te gooien, maar gelukkig houden we hier wel van!

Aanvankelijk waren we bang om met dit product naar buiten te treden - het werd immers afgeraden door het RIVM. Ook zou de reactie kunnen zijn dat we een slaatje uit de crisis proberen te slaan. Hier hebben we ons echter snel overheen gezet, want: wij moeten ook het hoofd boven water houden en waarom dan niet met een product wat kan helpen in deze crisis?

Kritiek

'Ergens een slaatje uit slaan', is een makkelijke manier om de boel op scherp te zetten. Wij denken dan al snel aan mensen als Martin Shkreli (de man die een AIDS medicijn 50x duurder maakte). Onze mondkapjes zijn echter, denken wij, niet te duur. We kunnen - als de vraag aan blijft houden - onze onderneming draaiende houden. Rijk worden we er niet van. En dat is ook nooit het doel geweest van onze Social Enterprise. Ook zijn we begonnen met 50% korting voor mensen met een cruciaal beroep, totdat we de vraag niet meer bij konden benen. Inmiddels is dit 30% geworden en nog kunnen we het amper aan.

De reacties waren in het begin niet bepaald stimulerend,  maar dat hield onze missie niet tegen. Zelfs van vrienden kregen we privé berichten: "Waar zijn jullie mee bezig - dit heeft toch helemaal geen zin?"

Onderzoek en conclusies

Door grondig onderzoek te doen, het lezen van veel onderzoeken, konden wij al snel aan aantal conclusies trekken:

  • We hadden vrij snel het vermoeden dat katoen het meeste geschikte grondstof was en gelukkig werd dat bevestigd door vele onderzoeken. Katoen heeft vele voordelen, het is een natuurlijke grondstof en kan o.a. daardoor op hoge temperaturen worden gewassen. Eerder maakten we ze ook uit andere materialen, maar katoen bleek toch de beste keus (wat nu ook is bevestigd door het kabinet).
  • Naast het materiaal is de pasvorm is ook van groot belang. Een mondkapje moet goed aansluiten op je gezicht, anders adem je door de kieren. En ben je nog nergens. Het idee van een mondkapje is juist dat je door de stof en een eventueel extra filter ademt.
  • Daarom hebben we goed nagedacht over de 'neusstrip' die we in ons mondkapje stoppen. Dit is niet zomaar een stukje ijzerdraad of staal. Het is een stevig stripje RVS wat je ontzettend goed om je neus kan buigen en bovendien vaak kan buigen, zonder dat het breekt. Deze strip zorgt ervoor dat de aansluiting op je gezicht nog beter is, je beter door het kapje ademt én een eventuele bril minder snel beslaat.

Een goede handleiding is key. Zoals het RIVM ook al vaak heeft aangegeven: als je een mondkapje niet goed gebruikt, werkt het averechts en leidt het op zijn minst tot schijnzekerheid. Om die reden hebben we vanaf het begin een uitgebreide handleiding geschreven. Deze werken we steeds bij, als we tot nieuwe inzichten komen of denken een aspect nog beter uit te kunnen leggen. We zouden dit product dan ook nooit zonder uitgebreide handleiding verkopen, wat we veel aanbieders wel zien doen.

Pasvorm en vormgeving

We hebben onze pasvorm blijvend verbeterd door feedback van klanten. Van tandartsen, artsen, psychotherapeuten, docenten, thuisverzorgers, verkopers tot aan bewuste consumenten. We zijn trots dat we al deze mensen hebben mogen bedienen! Deze feedback was erg waardevol en hebben we dan ook gebruikt om het ontwerp aan te scherpen. Het vertrouwen van van al onze klanten en positieve reviews geeft ons de moed om door te gaan.

Vanaf het begin hebben we er bewust voor gekozen om geen logo te plaatsen op onze mondkapjes. Omdat we dit geen product vinden voor reclame-uitingen. Dit is dus niet omdat we niet achter dit product staan, het voelt alleen niet goed om het mondkapje als marketing tool in te zetten. Ons voornaamste doel is om een goed product neer te zetten dat echt iets bijdraagt. Als we hiermee in onze kosten kunnen voorzien, zijn we al gelukkig. We geloven meer in de kracht van tevreden klanten die naar ons doorverwijzen.

Geen geleerde

We volgden (door onderzoek) de richtlijnen van het RIVM al voordat deze naar buiten werden gebracht. En eigenlijk is het ook zoals Thijs de Boer voor Vrij Nederland schrijft:

“Want ook als er geen ‘sluitend bewijs’ is dat mondkapjes honderd procent veiligheid bieden, hoef je er bepaald geen geleerde voor te zijn om te bedenken dat zelfs het dragen van een dikke sjaal, een theedoek of desnoods een stuk karton in ieder geval een déél van de druppeltjes uit de adem tegenhoudt, en dus al bijdraagt aan minder verspreiding van het virus”

Ondertussen hebben we meer dan 1000 mondkapjes gemaakt, verkocht en verzonden. Een hele klus, de onderneming piept en kraakt. Maar we geloven dat we het goede doen en ook al is het voor een klein deel, kunnen bijdragen. En ons team goed aan het werk kunnen houden. Dat is goud waard.

Ohja, vorige week stonden we in de Gelderlander en het AD! Een hele eer. Lees het artikel en bekijk het filmpje hier.

Stay safe! Liefs van Team Fraenck. Vind onze mondkapjes in onze shop.

Volgende lezen

Welk Filter is geschikt voor Mondkapjes? - Fraenck
Waar moet je op letten bij het kopen van een mondkapje? - Fraenck

Laat een reactie achter

Deze site wordt beschermd door recaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.